fot. https://www.facebook.com/GajdaMed

Nowoczesny blok szpitalny w Pułtusku oddany do użytku

W Szpitalu Powiatowym Gajda-Med w Pułtusku oddano do użytku nowoczesny i w pełni wyposażony blok szpitalny. Jest to największa inwestycja w tej placówce od 2009 roku.

Od dzisiaj Szpital Powiatowy Gajda-Med w Pułtusku cieszy się nowoczesnym blokiem rehabilitacyjnym.

– Ta uroczystość to zakończenie inwestycji pod nazwą „Blok B”, za którą kryją się 144 łóżka w czterech oddziałach i potężny dział rehabilitacji – zaznaczył prof. dr hab. Robert Gajda, dyrektor i właściciel Grupy Medycznej Gajda-Med.

Blok B został wyremontowany, dokończony i wyposażony w zaawansowany technologicznie sprzęt z najwyższej półki. Szpital będzie mógł leczyć pacjentów każdego rodzaju. Do łóżek doprowadzono m.in tlen i próżnię.

– Sprzęt, który uzyskaliśmy w okresie covidowym, który byłby dzisiaj prawie niewykorzystywany, był kolejnym bodźcem, żeby zrobić coś, co spowoduje, że ten sprzęt będzie służył ludziom. Będzie służył diagnostyce, poprawie zdrowia – dodał prof. dr hab. Robert Gajda.

Inwestycja wyniosła ponad 20 mln złotych. Część kosztów poniósł powiat.

– Myślę, że te pomieszczenia dadzą nowy impuls, jeśli chodzi o dalszy rozwój szpitala – podkreślił Jan Zalewski, starosta miasta.

Poświęcenia nowo oddanego bloku szpitalnego dokonał ks. infułat Wiesław Kosek z diecezji płockiej.

– Dobre  dzieła zawsze chętnie błogosławimy (…). Staramy się wspierać wszystko, co czyni życie mieszkańców naszego miasta i wiosek, naszych wspólnot piękniejszym, bezpieczniejszym i – w przypadku życia – także dłuższym – mówił kapłan.

Po zrealizowaniu tej inwestycji Szpital Powiatowy Gajda-Med w Pułtusku dysponuje ponad trzystoma łóżkami. Tym samym stał się jednym z największych szpitali powiatowych w Polsce.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl