fot. PAP/Andrzej Grygiel

Nowoczesne technologie na terenie byłej kopalni w Katowicach

Na terenie byłej kopalni w Katowicach powstanie HUB technologiczno-gamingowy. W sobotę w obecności prezydenta Andrzeja Dudy podpisano list intencyjny na realizację inwestycji.

Kopalnia „Wieczorek” działała przez blisko 200 lat.

– W początkach swojego powstania była jedną z najnowocześniejszych kopalń w naszym regionie – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Po kopalni pozostały już tylko budynki i sprzęt. Ale przed tym miejscem nowy rozdział – mówił prezydent Andrzej Duda.

– Będzie kopalnia, tylko zupełnie inna. Będzie kopalnia pomysłów, będzie kopalnia wiedzy, innowacyjności – zaznaczył Andrzej Duda.

Na terenie dawnej kopalni „Wieczorek” powstanie HUB technologiczno-gamingowy. W sobotę podpisano list intencyjny w sprawie realizacji inwestycji.

– Mam nadzieję, że już wkrótce to miejsce będzie tętniło życiem, będzie tętniło pomysłami – podkreślił Andrzej Duda.

Ten plan jest bardzo realny, bo Katowice, akurat w przypadku gamingu, mają sporo do powiedzenia.

– Katowice stały się dzisiaj stolicą e-sportu, europejską stolicą e-sportu – mówił Marcin Krupa.

Wraz z kopalnią ma odżyć cała dzielnica. Nikiszowiec dziś jest coraz chętniej wybierany przez młodych. To tutaj kupują mieszkania. Nowa inwestycja ma być dodatkowym impulsem do rozwoju.

– Aby to tchnienie nowoczesności stąd, z Katowic, z Nikoszowca, szło na całą Europę i na cały świat – powiedział Andrzej Duda.

Obecnie w Katowicach odbywa się największa impreza gamingowa w Europie. Łącznie miało wziąć w niej udział ponad 170 tys. osób. Impreza – przez obawy związane z koronawirusem – odbywa się jednak bez udziału publiczności.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl