fot. twitter.com/GitanasNauseda

Nowo zaprzysiężony prezydent Litwy z wizytą w Polsce

Zaprzysiężony w miniony piątek prezydent Litwy Gitanas Nauseda wraz z małżonką złoży dziś oficjalną wizytę w Warszawie. Polska jest pierwszym zagranicznym kierunkiem nowej pary prezydenckiej Litwy.

Plan wizyty przewiduje m.in. spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Przywódcy mają rozmawiać na tematy dot. relacji dwustronnych, transatlantyckich, bezpieczeństwa czy współpracy na szczeblu regionalnym – zwłaszcza w ramach NATO i Inicjatywy Trójmorza.

Andrzej Duda i Gitanas Nauseda omówią też współpracę w zakresie polityki wschodniej i europejskiej, przede wszystkim w kontekście ostatnich unijnych wyborów.

Prezydent Litwy spotka się dziś również z premierem Mateuszem Morawieckim oraz marszałkami Sejmu i Senatu Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl