Nowi polscy twórcy gier komputerowych wkraczają na rynek

Polski sektor gier wideo już wkrótce ma szansę stać się jedną z naszych specjalności. Obecnie rośnie on w tempie 10 proc. rocznie.

Innowacyjny sektor szeroko wspiera rząd Beaty Szydło. Dla jego rozwoju dedykowane są specjalne programy. W prezentacji funkcjonowania jednego z nich wziął udział wicepremier Piotr Gliński.

Akcelerator ARP Games – spółka należąca do Agencji Rozwoju Przemysłu w ubiegłym roku ogłosił konkurs. Wczoraj poinformowano, że spośród 30 drużyn, 7 zespołów zakwalifikowało się do kolejnego etapu konkursu „Wkraczamy do gry”. Najlepsze projekty gier, dzięki wsparciu finansowemu mogą już wkrótce pojawić się na rynku.

Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu, wyraził nadzieję, że pasja autorów gier, przerodzi się w opłacane projekty biznesowe z korzyścią dla rozwoju Polski.

– To jest tak z tym sektorem gier, że jest on bardzo istotny, jeśli idzie o rozwój polskiej gospodarki. Jest nowym przemysłem, nowym wątkiem, jeżeli chodzi również o budowanie PKB, o budowanie polskiego eksportu. Jest on bardzo aspiracyjny i bardzo ważny, bo to jest tak jakbyśmy patrzyli na swoją historię, charakteryzujemy się kilkoma ważnymi cechami” kreatywnością, pewną nieschematycznością myślenia; nieszablonowym podejściem i przyjmowaniem wyzwań, których inni nie przyjmują. To jest tak, że dla wielu nacji jest bardziej znane powiedzenie mission impossible, a dla nas jest mission possible, a najlepiej mission completed. To umiemy robić – stwierdził prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Wicepremier prof. Piotr Gliński, podkreślił, że przemysł cyfrowy jest najbardziej dynamiczną częścią gospodarki w krajach rozwiniętych. Wyjaśnił, że dlatego również i w Polsce poświęca się mu coraz więcej uwagi. Program wspierany jest zarówno przez Ministerstwo Rozwoju jak i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Całkowita wartość krajowego rynku gamingowego to miliard osiemset milionów złotych. W 2016 roku polscy producenci wygenerowali łącznie 1,25 miliarda złotych przychodu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl