fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Nowe samochody dla Krajowej Administracji Skarbowej

Nowe samochody pozwolą jeszcze skuteczniej wypełniać obowiązki Krajowej Administracji Skarbowej – powiedział w Płocku wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Polityk wziął udział w uroczystym przekazaniu przez PKN Orlen 32 samochodów, wyposażonych w cyfrowe systemy łączności.

Wicepremier przypomniał w przemówieniu, że na przekrętach VAT-owskich państwo polskie w czasie rządów PO-PSL straciło ponad 260 mld zł, a straty z powodu niezapłaconej akcyzy od paliw sięgały 7 mld zł rocznie.

Wicepremier Jacek Sasin wskazał, że po przejęciu władzy przez Zjednoczoną Prawicę KAS w sposób skuteczny zaczęła egzekwować należności do budżetu państwa. Według Ministra Aktywów Państwowych przekazane dziś samochody jeszcze bardziej poprawią pracę funkcjonariuszy; skorzysta na tym także Orlen.

– To nie jest tak, że Orlen wykazuje się jakąś filantropią tylko i wyłącznie, ale to jest bardzo dobry interes dla Orlenu, bo każda tona paliwa, właściwie każdy ujawniony litr tego nielegalnego paliwa, od którego nie zapłacono należnych podatków, to jest zysk dla Orlenu, który będzie mógł sprzedać więcej swoich produktów. To się będzie wszystkim opłacać. To się będzie opłacać – i opłaca się – budżetowi państwa, to się opłaca Orlenowi, to się opłaca również każdemu z nas, wszystkim polskim obywatelom, bo dzięki tym dodatkowym pieniądzom w budżecie mogliśmy zrealizować nasze wielkie programy społeczne – mówił Jacek Sasin.

Wicepremier Jacek Sasin przypomniał, że w czasach rządów PO-PSL zysk PKN Orlen nie przekraczał 3 mld zł, a za rządów Zjednoczonej Prawicy ten zysk wynosi 23 mld zł.

RIRM

drukuj