Nowe inwestycje w Wieliczce

Nowa Komenda Straży Pożarnej oraz nowoczesne rozwiązania komunikacyjne – m.in. te inwestycje zostaną w najbliższym czasie zrealizowane w Wieliczce. O planach mówił na piątkowym briefingu prasowym w tym mieście minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Szef resortu zaapelował do samorządu Wieliczki o współpracę w zakresie realizacji planowanych przedsięwzięć lokalnych.

To musi być współpraca, a nie obwinianie strony rządowej, że nie chce czegoś zrobić –  powiedział minister Andrzej Adamczyk.

– Czekamy tutaj na taką dobrą współpracę z samorządem, na dobrą współpracę nie polegającą na wymianie tylko korespondencji i publicznym ogłaszaniu tego, że ktoś błaga, ktoś żąda. Nie. Trzeba się po prostu tak po ludzku, normalnie wziąć do pracy. Liczymy na to, że podobnie jak w całym kraju ten samorząd również to wreszcie zrozumie i będziemy mogli wspólnie razem opracować koncepcję – czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, samorząd Wieliczki. Opracować koncepcję, w jakim zakresie rozłożyć obowiązki – mówił minister.

W najbliższych dniach premier Mateusz Morawiecki przedstawi projekt Krajowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Przedsięwzięcie pozwoli szerzej wspierać inicjatywy realizowane przez samorządy. Fundusz ma dysponować kwotą 5 mld zł. Projekt przygotowało Ministerstwo Infrastruktury.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl