fot. pixabay.com

Nowa odsłona programu „Mój Prąd”

Nawet 28 tys. złotych dopłaty do pomp ciepła można otrzymać w piątej edycji programu „Mój Prąd”. Nowa odsłona ma ruszyć w drugiej połowie kwietnia.

Kwoty dofinansowania wahają się od 4400 do 28 tysięcy złotych. W przypadku kolektorów ma być to do 3,5 tys. złotych.

Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski poinformował, że nowa edycja programu ruszy w drugiej połowie kwietnia.

– Nabór wniosków powinien ruszyć w drugiej połowie kwietnia br. Nowa odsłona programu jest odzwierciedleniem utrzymującego się przez cały czas dużego zainteresowania własnym źródłem energii, panelami fotowoltaicznymi – oznajmił.

Budżet w ramach poprzedniej edycji wyczerpał się w marcu, choć i tak został zwiększony, bo pierwotnie planowano ukończenie edycji w grudniu ubiegłego roku. „Mój Prąd” 5.0 zachowa dotychczasowy poziom dofinansowania i będzie rozszerzony o nowy zakres rzeczowy, czyli o urządzenia grzewcze, takie jak pompy ciepła oraz kolektory słoneczne służące do podgrzania ciepłej wody użytkowej.

– Wychodzimy naprzeciw głosom płynącym od beneficjentów. W „Czystym Powietrzu” trzeba wymienić kocioł na paliwo stałe, aby móc skorzystać z dodatkowych komponentów. Nie jest możliwe pozostawienie sobie kotła gazowego jako ogrzewania szczytowego i otrzymania dotacji do pompy ciepła. Dlatego też, aby zaopiekować się potrzebami i oczekiwaniami osób, które nie mogą skorzystać z „Czystego Powietrza” dokładamy pompy ciepła do „Mojego Prądu” – dodał wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dotacja do instalacji paneli fotowoltaicznych w nowym „Moim Prądzie” ma wynieść do 6 tys. zł. Maksymalnie będzie można uzyskać do 58 tys. zł dofinansowania w formie dotacji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl