fot. flickr.com

Norwegia ustępuje w sprawie matki, która wraz z dziećmi uciekła do Polski

Norwegia ustępuje w sprawie matki, która wraz z dziećmi uciekła do Polski. Tamtejszy Urząd do spraw Ochrony Dzieci próbował bezpodstawnie odebrać jej dzieci. Kilka dni temu władze tego kraju wycofały jednak Europejski Nakaz Aresztowania wobec kobiety.

 

 Kobieta i jej trójka dzieci mieszkając w Norwegii, wielokrotnie doświadczała przemocy ze strony męża i ojca podopiecznych. Był to powód, dla którego matka zdecydowała się uciec do Polski. Wtedy sprawą zainteresował się Norweski Urząd ds. Ochrony Dzieci, który próbował odebrać Norweżce dwie córeczki i syna za rzekomy brak współpracy z Barnevernetem. Gdy kobieta dotarła do naszego kraju, Norwegia zaczęła domagać się jej wydania na podstawie europejskiego nakazu aresztowania. W październiku matka została zatrzymana przez polską policję, ale ostatecznie sąd wycofał decyzję. Mimo wszystko dzieci znalazły się w pogotowiu opiekuńczym. Klika dni temu Norwegia wycofała swój nakaz, więc rodzina będzie mogła bezpiecznie pozostać w Polsce.

Działania Barnevernetu są aktualnie przedmiotem licznych postępowań toczących się przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Urząd wielokrotnie ingerował w sprawy nie tylko norweskich, ale także polskich rodzin.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl