fot. PAP/EPA

Nigeria: Po 42 dniach w niewoli sto porwanych osób odzyskało wolność

Stu porwanych mieszkańców wsi Manawa na północnym zachodzie Nigerii odzyskało wolność po 42 dniach od porwania – poinformowały władze stanu Zamfara.

„8 czerwca 2021 roku, bandyci napadli na wieś Manawa i porwali stu mieszkańców wioski, w tym młode matki, mężczyzn i dzieci” – oświadczyła we wtorek policja stanu Zamfara w komunikacie.

„Ofiary były przetrzymywane przez porywaczy przez 42 dni i zostały uwolnione bez płacenia żadnego okupu” – dodały służby, nie informując, jak przebiegła akcja uwolnienia porwanych.

Na ciężko dotkniętym biedą północnym zachodzie Nigerii od lat aktywne są gangi, które atakują, plądrują i palą wioski, porywając mieszkańców i bydło. Od kilku miesięcy grupy przestępcze organizują masowe porwania dzieci ze szkół, od grudnia 2020 r. porwano już niemal 1000 uczniów. Na początku lipca „bandyci” zaatakowali szkołę w północno-zachodnim stanie Kaduna i uprowadzili około 150 dzieci.

W odpowiedzi na zagrożenie w ostatnim czasie nigeryjska armia wzmocniła swoje działania w regionie w celu położenia kresu przemocy grup przestępczych – poinformowała agencja AFP.

Uprowadzenia uczniów w regionach środkowej i północnej Nigerii były swego czasu praktyką fundamentalnych grup terrorystycznych Boko Haram oraz frakcji Państwa Islamskiego na Afrykę zachodnią, jednak do swoich działań zaadaptowały ją również inne bojówki.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl