fot. pixabay.com

Holandia: Coraz więcej zaszczepionych osób z pozytywnym testem na obecność koronawirusa

Holenderscy wirusolodzy alarmują, że coraz więcej zaszczepionych osób ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Szczepionka nas chroni, ale nie w 100 procentach – apelują lekarze.

Wprawdzie po prawie dwutygodniowym wzroście liczby zachorowań na COVID-19 ponownie maleje liczba infekcji w Niderlandach, eksperci zwracają uwagę na nowy problem.

Wirusolodzy z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (RIVM) twierdzą, że aż 23 proc. osób, które poddały się testom na obecność koronawirusa i uzyskały pozytywny wynik, było całkowicie lub częściowo zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Bert Niesters z RIVM uważa, że osoby zaszczepione powinny nadal zachowywać ostrożność.

„Wirus nie wyparował, szczepionka nas chroni, ale nie w 100 procentach” – twierdzi wirusolog.

Jednocześnie lekarze podkreślają, że zaszczepienie drastycznie zmniejsza ryzyko hospitalizacji z powodu COVID-19.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl