fot. flickr.com

Kolejne morderstwo kapłana w Nigerii

W Nigerii znów zamordowano kapłana. Kolejną, już trzecią w tym roku, ofiarą terrorystów jest ksiądz David Tanko. Napastnicy spalili jego ciało.

Do tragicznego zdarzenia doszło w stanie Tara na wschodzie Nigerii. Ksiądz David odbywał podróż do miasta Takum, gdzie miał wziąć udział w konferencji na temat zaprowadzenia pokoju. Terroryści zaatakowali go w drodze, następnie spalili ciało i samochód kapłana. Więcej szczegółów nie ujawniono.

– I tutaj przykład śmierci księdza Davida pokazuje, że o ten pokój walczą chrześcijanie, o ten pokój dbają chrześcijanie i to jest ryzyko – zaznacza Konrad Ciepka ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

To już trzecie w tym roku zabójstwo kapłana w Nigerii. Tam od 10 lat wołają o  pomoc chrześcijanie, którzy wciąż prześladowani są przez członków ekstremistycznego ugrupowania islamskiego Boko Haram.

– Od 10 lat ugrupowanie terrorystyczne Boko Haram prześladuje chrześcijan i podczas tych walk na przestrzeni 10 lat z wojskami rządowymi, również przez ataki na kościoły, meczety, na szkoły, na rodziny chrześcijańskie, zginęło blisko 40 tysięcy ludzi, a ponad 2 miliony ludzi musiało opuszczać swoje domy – dodaje Konrad Ciempka.

Dlatego polskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prosi, abyśmy pamiętali w swoich modlitwach o współczesnych męczennikach z Nigerii.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj