fot. pixabay.com

Nigeria: Bandyci zastrzelili co najmniej 15 osób na północy kraju

W północno-zachodnim stanie Nigerii Sokoto uzbrojeni napastnicy zastrzelili co najmniej 15 osób, przekazały we wtorek lokalne władze.

Do ataku doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowościach Illela i Goronyo – poinformował w oświadczeniu gubernator stanu Aminu Tambuwal. W Illeli zginęło 13 osób a w Goronyo dwie.

AP przypomniała, że od początku roku w centralnych i północno-zachodnich częściach kraju zginęły setki osób. Większość wiosek, w których dochodziło do tragicznych w skutkach napaści nie jest wystarczająco chroniona i całkowicie odcięta od świata. W październiku w Goronyo uzbrojeni napastnicy zastrzelili 40 osób na targu.

Napastnicy są przeważnie młodymi mężczyznami z grupy etnicznej Fulani i od dekad są w konflikcie z ludem Hausa o dostęp do wody i miejsc wypasu bydła – wyjaśnia AP, powołując się na informacje od nigeryjskich władz i analityków ds. bezpieczeństwa.

Gubernator Sokoto Tambuwal określił, że bandyci „stopniowo zmieniają się w terrorystów”.

Nigeria od dziesięciu lat zmaga się również z przemocą ze strony islamskich ekstremistów na północnym wschodzie kraju.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl