fot. PAP/EPA

Niger: Samochód komisji wyborczej wjechał na minę, zginęło siedem osób

Siedem osób zginęło, a trzy zostały ranne, gdy podczas niedzielnych wyborów prezydenckich w Nigrze samochód należący do tamtejszej głównej komisji wyborczej wjechał na minę w południowo-zachodniej części kraju – poinformowała agencja Reutera, powołując się na przedstawiciela lokalnej komisji.

Harouna Mounkaila, wiceprzewodniczący lokalnego oddziału komisji, powiedział, że do incydentu doszło w wiejskiej gminie Dargol w regionie Tillabery.

W Nigrze odbywa się w niedzielę druga tura wyborów prezydenckich. W rywalizacji uczestniczą b. szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Mohamed Bazoum, i Mahamanne Osmane, który w 2010 r. stał na czele Rady Najwyższej na rzecz Przywrócenia Demokracji. Do głosowania uprawnionych jest 7,4 mln osób.

Największym wyzwaniem dla rządów prawa w Nigrze jest działalność ugrupowań terrorystycznych. Od 2010 r., gdy w Nigrze zaczęły działać lokalne grupy islamistów próbujących narzucić tamtejszemu społeczeństwu prawo i obyczaje islamskie, w kraju tym zginęło już kilkaset osób.

PAP

drukuj