„ABC”: Komorowski prowadzi kampanię za nasze pieniądze

Prezydent Bronisław Komorowski prowadzi kampanię za pieniądze podatników poinformował tygodnik „ABC”.

Kandydat PO podróżuje po całej Polsce i spotyka się z wyborcami pod płaszczykiem wykonywania obowiązków głowy państwa. Komorowski korzysta z samochodów Kancelarii Prezydenta oraz rządowego samolotu.

Reporterzy „ABC” wyliczyli, że wizyta kandydata PO na Pomorzu kosztowała podatników ponad 30 tys. zł.

Posła Marcina Mastalerka, rzecznika PiS-u, nie dziwią te informacje, bo jak mówi – rząd PO-PSL przyzwyczaił Polaków do skandalicznych działań. Polityk liczy, że Państwowa Komisja Wyborcza sprawdzi doniesienia tygodnika.

Należało, jeżeli te doniesienia się potwierdzą, wliczyć do limitu kandydata, po pierwsze te pieniądze, a po drugie, żeby sztab Bronisława Komorowskiego za to zapłacił. Są rzeczy oczywiste i to nie pierwsza tego typu sprawa, albowiem media publiczne w naszej ocenie wspierają Bronisława Komorowskiego pod płaszczykiem tego, że wykonuje obowiązki głowy państwa, a nie kandydata. Ciągle jest pokazywany w publicznych mediach, to nie jest równe traktowanie wszystkich kandydatów. Dowiadujemy się z tygodnika „ABC” o tym, że finansowana jest również kampania pod płaszczykiem tego, że są to obowiązki głowy państwa z publicznych środków. To są bulwersujące informacje – powiedział poseł Marcin Mastalerek.

Sztab wyborczy Komorowskiego odpowiedział, dziennikarzom w mailu, że prezydent 20 kwietnia przebywał z wizytą na Pomorzu, jako głowa państwa,  a nie jako kandydat. Sama Kancelaria Prezydenta – nie odpowiada na zadane pytania.

Dziś w Sopocie odbędzie się konwencja zamykająca kampanię wyborczą Bronisława Komorowskiego. Z kolei kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda, podsumuje swoją w Warszawie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl