Nieszpory z Ojcem Świętym

W Rzymie trwa drugi dzień 35. Europejskiego Spotkania Młodych, zorganizowanego przez ekumeniczną Wspólnotę z Taizé.  Dziś młodzież m.in. spotka się o godz. 18.00 na wspólnej modlitwie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI.

– Znajdujemy się obecnie na peryferiach Rzymu, gdzie z grupą kilkutysięczną nocujemy w halach wystawowych. Warunki są „spartańskie”. Po porannej modlitwie i śniadaniu spotykamy się w grupach dyskusyjnych. Jedziemy do centrum, a następnie jeszcze do Circo Massimo, w którym otrzymamy prowiant na obiad i na kolację. Następnym wspólnym punktem będą Nieszpory z Benedyktem XVI na Placu Św. Piotra. Wieczorem natomiast zwiedzać będziemy wieczne miasto, by na 22 wrócić do swoich punktów noclegowych – powiedział o. Paweł Zyskowski CSsR.

W Rzymie jest około 40 tys. młodych ludzi z wielu krajów, w tym 12 tys. Polaków. Do 2 stycznia uczestnicy spotkania będą się modlić w rzymskich bazylikach i w kościołach.

 

Wypowiedź o. Pawła Zyskowskiego


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl