Niespełnione obietnice rządu

Polacy mieli wracać do kraju ale skończyło się na hasłach rządu. Nasi rodacy ponownie decydują się na życie za granicą. Poza krajem osiedlają się najczęściej młodzi i dobrze wykształceni Polacy.

 

Jak powiedział poseł Stanisław Szwed z sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny – nie ma żadnego programu aktywizacji ludzi młodych, ponadto Ministerstwo Finansów ograniczyło środki na aktywizację bezrobotnych.

 

„W 2010 roku było prawie 7 mld, w tym roku niespełna 3,5 mld czyli połowa środków. Nie ma żadnego programu aktywizacji ludzi młodych czyli zachęt aby pracodawcy ich zatrudniali. Podniesienie składki rentowej też spowodowało, że koszty prac ponownie wzrosły i pracodawcy niechętnie zatrudniają nowych ludzi do pracy. Najczęściej niestety uciekają w szarą strefę. Hasła były że będą Polacy. Skończyło się tylko na hasłach.” – powiedział poseł Stanisław Szwed.

Ponadto poseł dodał, że młodzi ludzie decydują się na emigrację z powodu lepszych warunków dla rodziny i wyższych pensji.

 

Część młodych ludzi decyduje się wyjeżdżać i rodzić dzieci zagranicą ze względu na wyższe zasiłki, wyższe możliwości dodatku do urodzenia dziecka czy urlopów macierzyńskich. Nawet kwestia wynagrodzenia. Jeżeli proponuje się młodemu człowiekowi 80 procent minimalnego wynagrodzenia czyli dzisiaj to jest na poziomie 900 złotych, to trudno młodego człowieka zachęcić żeby podejmował pracę.” – dodaje poseł Stanisław Szwed.

 

Wypowiedź Stanisława Szweda:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl