Niemiecka ZDF złożyła odwołanie od wyroku nakazującego przeprosiny za określenie „polskie obozy zagłady”

Niemiecka telewizja ZDF złożyła kolejne odwołanie od wyroku nakazującego przeprosiny za użycie określenia „polskie obozy zagłady” – podał „Nasz Dziennik”. Krakowski sąd nakazał stacji przeproszenie byłego więźnia Auschwitz Karola Tenderę, który wniósł oskarżenie.

Telewizja ZDF zamieściła na portalu internetowym okrojone i słabo wyeksponowane przeprosiny, dlatego pełnomocnicy więźnia Auschwitz wystąpili do sądów niemieckich o to, by nakazały temu medium należyte przeprosiny.

W styczniu bieżącego roku sąd w Koblencji przyznał rację stronie polskiej. ZDF wniosła jednak odwołanie do Federalnego Trybunału Sprawiedliwości w Karlsruhe.

Mec. Lech Obara, który reprezentuje Karola Tenderę, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja zaznaczył, że odbiera to posunięcie ze smutkiem.

– Wydawało nam się, że po głębi orzeczenia, jakie zapadło w Koblencji, które poparło wyrok w Moguncji odnośnie obowiązku wykonania orzeczeń polskiego sądu(Sądu Apelacyjnego w Krakowie) na terytorium Niemiec, że prawnicy telewizji ZDF już „spoczną”. Okazuje się, że nie – powiedział Lech Obara.

Lech Obara wskazał, że razem z innymi osobami zaangażowanymi w sprawę będzie walczył o wygraną przed niemieckim Trybunałem Sprawiedliwości.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl