Niemiecka policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o terroryzm

Niemiecka policja zatrzymała trzech Syryjczyków w czasie akcji przeprowadzonej we wtorek rano m.in. w domach dla uchodźców w dwóch landach na północy kraju – poinformował Federalny Urząd Kryminalny (BKA). Mężczyźni podejrzewani są o działalność terrorystyczną.

W czasie akcji z udziałem 200 funkcjonariuszy policji federalnej, BKA i policji krajowej przeszukano łącznie sześć obiektów w krajach związkowych Dolna Saksonia i Szlezwik-Holsztyn, zabezpieczając przy tym również bogaty materiał dowodowy – oświadczyła rzeczniczka Urzędu w Wiesbaden.

Według informacji, do których dotarł dziennik „Die Welt”, przeszukano m.in. trzy domy dla uchodźców i mieszkania prywatne.

Zatrzymanych we wtorek Syryjczyków, którzy posiadali status osób ubiegających się o azyl, już od kilku miesięcy obserwował BKA, który powołał specjalną grupę dochodzeniową zajmującą się podsłuchiwaniem ich rozmów telefonicznych – pisze „Die Welt”. Podejrzenie, że w przypadku ujętych mężczyzn chodzić może o dżihadystów, miał przekazać funkcjonariuszom BKA Federalny Urząd Ochrony Konstytucji – podała gazeta.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl