Trwają rozmowy o utworzeniu koalicji rządowej w Niemczech

Trwają rozmowy o utworzeniu koalicji rządowej w Niemczech między chadeckim blokiem CDU/CSU a socjaldemokratami z SPD. Umowa koalicyjna powinna być gotowa do połowy lutego.

Niemcy zmagają się z utworzeniem rządu od wyborów, które odbyły się 24 września ubiegłego roku. Chęć na rozpoczęcie rozmów koalicyjnych, po długotrwałych rozmowach sondażowych, wyraziła każda ze stron. Liderzy CDU i CSU spotkali się z szefem SPD o godzinie 9.00.

Po południu zaplanowano również spotkanie w większym gronie. Jak sugerują politycy, umowa koalicyjna powinna być gotowa do 10-11 lutego. Jednak na tym nie koniec. O akceptacji, bądź odrzuceniu umowy zadecydują w referendum członkowie SPD, czyli ponad 440 tys. osób. Fiasko rozmów o koalicji mogłoby oznaczać koniec kariery zarówno kanclerz Angeli Merkel, jak i Martina Schulza.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl