Niemcy zwiększają wydatki na zbrojenia

Nasi zachodni sąsiedzi postanowili zwiększyć wydatki na zbrojenia. Niemcy, bo o nich mowa, chcą do 2030 r. kupić sprzęt za blisko 130 mld euro.

Dotychczas rząd niemiecki nie inwestował tak ogromnych kwot w obronę swojego kraju. Ogólne wydatki na wojsko były znacznie niższe niż zalecane przez NATO 2 proc. PKB. Z danych ujawnionych przez samych wojskowych wynika również, że do użytku jest gotowa tylko połowa niemieckich myśliwców, a z kilkudziesięciu helikopterów marynarki wojennej w gotowości bojowej jest zaledwie kilka. Okazało się również, że podczas manewrów NATO zdarzały się sytuacje, gdy niemieckie oddziały nie były w stanie ćwiczyć z powodu braku amunicji. Już niedługo może się to zmienić. Niemcy są kolejnym krajem środkowej części Europy, który postanowił zwiększyć wydatki na zbrojenia. Do 2030 r. planuje kupić sprzęt za 130 mld euro. To bez wątpienia ma być sygnał dla sojuszników, że Niemcy dbają o swoją obronę i poważnie traktują swoje zobowiązania względem Sojuszu Północnoatlantyckiego.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl