fot. PAP/EPA

Niemcy: trwają wybory do Bundestagu

W Niemczech trwają dziś wybory do Bundestagu. Kanclerz Niemiec Angela Merkel zagłosowała w niedzielę w Berlinie, powstrzymując się przy tym od komentarza.

Będąca faworytką wyborów szefowa CDU oddała głos w lokalu wyborczym zorganizowanym w stołówce Uniwersytetu Humboldtów. Towarzyszył jej mąż Joachim Sauer.

Szefowa rządu zawiodła oczekujących w lokalu wyborczym i przed nim dziennikarzy telewizyjnych i radiowych, wstrzymując się – w przeciwieństwie do jej głównego rywala Martina Schulza – od jakiegokolwiek komentarza.

Po wrzuceniu kart wyborczych do urny, A. Merkel i jej partner bez słowa wyszli z budynku i skierowali się w stronę oczekującego ich rządowego samochodu. Szefowa rządu mieszka w pobliżu Uniwersytetu – naprzeciwko Muzeum Pergamonu.

Blok CDU/CSU, którego liderem jest Merkel, jest zdecydowanym faworytem wyborów, chociaż w ostatnich dniach poparcie dla partii chadeckich zmalało. Chrześcijańscy demokraci prowadzą w sondażach z najgroźniejszym przeciwnikiem – SPD z przewagą kilkunastu punktów procentowych.

PAP/RIRM

drukuj