fot. PAP/PA

Niemcy: Pijany kierowca ciężarówki wjechał w 31 aut i budynek; 3 osoby zostały ranne

Pijany kierowca ciężarówki w Niemczech wjechał w budynek oraz w 31 samochodów, część z nich stanęła w płomieniach. Sprawca i dwie inne osoby zostały ranne – podał wczoraj serwis informacyjny BBC.

Policja aresztowała kierowcę we wtorek wieczorem w bawarskim mieście Fuerth. Rzecznik policji przekazał, że sprawca został zatrzymany, ponieważ „był bardzo nietrzeźwy”.

Zgodnie z oświadczeniem policji, kierowca ciężarówki najpierw nie zatrzymał się na czerwonym świetle, uderzając w samochód, który znajdował się na skrzyżowaniu. Ciężarówka wjechała w zaparkowane samochody, a kilka z nich uderzyło w budynek znajdujący się przy ulicy. Front budynku zaczął się palić, a jego mieszkańcy zostali ewakuowani.

Policja zidentyfikowała kierowcę ciężarówki jako 50-letniego obywatela Turcji bez prawa stałego pobytu w Niemczech.

Jeden ze świadków zdarzenia powiedział, że szlak ciężarówki wyglądał „jak pole bitwy”.

 

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl