fot. pixabay.com

Niemcy: około 40 osób rannych, w tym 10 ciężko, po przejściu orkanu

W niemieckim mieście Paderborn, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, około 40 osób zostało rannych, w tym 10 ciężko, po przejściu w piątek orkanu – poinformowała policja. Wcześniej podano, że kataklizm dotknął miasteczko Lippstadt w Nadrenii-Palatynacie.

W położonym kilkadziesiąt kilometrów od Paderbornu Lippstadt również doszło do zniszczeń, ale na razie nie ma informacji o rannych – pisze AFP.

W liczącym około 150 tys. mieszkańców Paderbornie, leżącym między Frankfurtem a Hamburgiem, wichura powaliła i połamała drzewa, które padając niszczyły samochody i blokowały drogi. Wiatr niszczył też lub zrywał dachy.

Policja lokalna wydała komunikat, w którym zaleca mieszkańcom miasta pozostanie w domach.

Służby meteorologiczne ostrzegły, że burzowa pogoda utrzyma się w Niemczech w najbliższych dniach.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl