fot. flickr.com

Niemcy: dożywocie dla zabójcy Polki z Reutlingen

Pochodzący z Syrii mężczyzna, który w lipcu zeszłego roku zabił z zazdrości 45-letnią Polkę, w piątek został skazany na karę dożywotniego więzienia. Sąd w Tybindze uznał zbrodnię za szczególnie ciężką, co utrudni wcześniejsze zwolnienie skazanego. O wyroku napisała agencja dpa.

Do tragedii doszło 24 lipca 2016 roku w okolicach dworca autobusowego w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii. 21-letni wówczas azylant podczas sprzeczki uderzył swoją przyjaciółkę nożem do krojenia kebabu, śmiertelnie ją raniąc.

Po dokonaniu zbrodni, w amoku zranił jeszcze kilka dalszych przypadkowo spotkanych osób. Uciekając, mężczyzna wpadł pod samochód i wtedy został zatrzymany przez policję.

Zabójca i jego ofiara pracowali razem w restauracji serwującej kebab. Sprawca przyznał się do zbrodni. Podczas procesu tłumaczył, że działał powodowany zazdrością. Jak twierdził, jego polska przyjaciółka miała kochanka.

Zbrodnia wzburzyła polską społeczność w Reutlingen. W kilka dni po zbrodni w mieście odbył się z inicjatywy Polonii marsz milczenia, w którym uczestniczyło kilkaset osób. Napastnik pochodził z Syrii; w Niemczech dostał azyl jako uchodźca.

PAP/RIRM

drukuj