Niemcy: antyterrorystyczna jednostka policji potrzebuje powiększenia

Wchodząca w skład niemieckiej policji federalnej jednostka antyterrorystyczna GSG-9 powinna zostać powiększona i dlatego szuka narybku – powiedział w poniedziałkowej audycji berlińskiego publicznego radia rbb Inforadio jej dowódca Jerome Fuchs.

Dodał, że wiązałoby się to z utworzeniem drugiej placówki GSG-9 w Berlinie obok tej, która funkcjonuje obecnie w mieście Sankt Augustin w aglomeracji Bonn.

„Mówimy o (dodatkowej) około jednej trzeciej aktualnego stanu jednostki. Wielkim wyzwaniem dla GSG-9 jest także otrzymanie odpowiedniego narybku” – zaznaczył Jerome Fuchs.

Nowa placówka, której potrzebę dyktuje utrzymujące się zagrożenie terrorystyczne, byłaby zlokalizowana prawdopodobnie w berlińskiej dzielnicy Spandau, ale ostatecznej decyzji w tej sprawie jeszcze nie podjęto.

„Gdy patrzy się na porównywalne sytuacje związane z aktami terroru w całej Europie, to często ataki kierowały się przeciwko stolicom. W każdym przypadku musimy mieć w stolicy lepszą pozycję. Wytyczony cel jest jasny: zdolność szybkiego reagowania GSG-9 w stolicy” – wskazał dowódca Jerome Fuchs.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl