fot. Monika Bilska

W niedzielę przez Poznań przejdzie Marsz dla Życia

Zwrócenie uwagi na wartość życia każdej osoby – taki jest cel tegorocznej edycji Marszu dla Życia, który w niedzielę przejdzie ulicami Poznania. W tym roku hasłem wydarzenia są słowa: „każdy jest ważny”; przesłanie do uczestników skieruje papież Franciszek.

Rokrocznie marsz w Poznaniu gromadzi kilka tysięcy osób. Przejście ulicami miasta poprzedzi festyn rodzinny na pl. Wolności z atrakcjami dla dzieci i koncertem zespołu Risen.

„W tym roku, zgodnie z hasłem marszu, chcemy w szczególny sposób podkreślić kwestię osób z niepełnosprawnością. Zapraszamy ich na marsz, zaprosiliśmy też podopiecznych placówek z Poznania i okolic, które zajmują się pomocą niepełnosprawnym. Ale wydarzenie nie ogranicza się wyłącznie do przemarszu – chcemy pokazać, że życiem można się cieszyć także w kontekście rodzinnego festynu” – powiedziała w środę na konferencji prasowej współorganizatorka wydarzenia Marzena Kasprzak.

W trakcie Marszu dla Życia odczytane zostanie pozdrowienie papieża Franciszka.

W niedzielę swój finał będzie też miała 5. edycja akcji Pieluszka dla Maluszka, polegająca na zbiórce pieluch i pieluchomajtek dla potrzebujących.

W minionych czterech edycjach zebrano łącznie ok. 100 tys. pieluch o łącznej wartości ok. 80 tys. zł. Dzięki przekazanym darom udało się wesprzeć m.in. podopiecznych Domu Dziecka w Lesznie, Domu Samotnej Matki w Kiekrzu i rodziny wielodzietne. W tym roku oprócz pieluch i pieluchomajtek zbierane były materiały pomagające w rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci.

Koordynatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. Marsz swoim patronatem objęli: metropolita poznański i wojewoda wielkopolski.

PAP/RIRM

drukuj