Niedziela Świętej Rodziny

Obchodzimy dziś święto Świętej Rodziny z Nazaretu. „Misją każdej rodziny jest to, aby stwarzać warunki, które sprzyjają harmonijnemu i pełnemu rozwojowi dzieci, tak by mogły one prowadzić dobre życie” – mówił podczas rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec św. Franciszek.

Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam o tym, że Maryja i Józef ofiarowali swojego syna Jezusa Bogu. Gest ten podkreśla, że tylko Bóg jest Panem i wszystko od Niego pochodzi.

– Każda rodzina jest powołana do uznania tego pierwszeństwa, strzegąc i wychowując dzieci, aby otworzyły się na Boga, który jest źródłem życia – akcentował Franciszek.

Ojciec Święty podkreślał, że wielką radością rodziny jest rozwój dzieci.

– To właśnie jest misja, ku której ukierunkowana jest rodzina: stwarzanie warunków sprzyjających harmonijnemu i pełnemu rozwojowi dzieci, aby mogły prowadzić życie dobre, godne Boga i konstruktywne dla świata – mówił.

W dzisiejsze święto Papież pozdrowił wszystkie rodziny.

– Dziś kieruję szczególne pozdrowienie do rodzin tutaj obecnych, a także do tych, którzy są z nami w domu. Niech Święta Rodzina was błogosławi i poprowadzi w waszej drodze – życzył Franciszek.

Ojciec Święty wyraził również bliskość z tymi którzy ucierpieli w wyniku piątkowego ataku na kościół koptyjski na południowych przedmieściach Kairu.

Papież apelował abyśmy nie zapominali dziś dziękować Bogu za miniony rok i za każde otrzymane dobro.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl