Nie dla tzw. eutanazji w Wielkiej Brytanii

Wspólnoty religijne w Anglii walczą o prawo do godnego życia. Nie zgadzają się z legalizacją tzw. eutanazji w Wielkiej Brytanii.

W piątek w Izbie Lordów odbędzie się debata nad projektem ustawy wprowadzającej uśmiercanie pacjentów. To już kolejna próba legalizacji eutanazji na Wyspach.

Wśród osób, które złożyły swój podpis pod sprzeciwem zalegalizowania tzw. eutanazji w Wielkiej Brytanii są księża biskupi Kościoła katolickiego oraz anglikańskiego, a także przywódcy religijni innych Kościołów protestanckich, jak również społeczności hinduistów, muzułmanów i żydów.

Stanowisko ogłoszono w związku z planowaną w piątek debatą nad projektem ustawy legalizującym tzw. eutanazję. Według niej, zgodę na zabicie pacjenta musiałoby wyrazić dwóch niezależnych od siebie lekarzy. Według obrońców praw człowieka do życia od poczęcia do naturalnej śmierci nie można dopuścić, by lekarze aktywnie uczestniczyli w morderczych zabiegach.

Obecnie tzw. eutanazja w Anglii jest przestępstwem pod karą do 14 lat pozbawienia wolności.

Premier Anglii David Cameron nie jest przekonany do konieczności podjęcia dalszych kroków w kierunku legalizacji tzw. eutanazji. W spotkaniu z posłami zwrócił uwagę na fakt, że ludzie mogą być zmuszani do decyzji, których w rzeczywistości dla siebie nie chcą.

 

 

TV Trwam News

drukuj