,,NIE’’ dla homoadopcji

W Warszawie odbyła się manifestacja w obronie dzieci i przeciw przyjęciu przez europarlamentarzystów raportu Lunacek, forsującego homoadopcję. Manifestację poparła Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

Protest rozpoczął się w południe na Placu Zamkowym. Miał charakter happeningu. Zgromadzeni mieli ze sobą biało-czerwone flagi i baloniki. Były krótkie wystąpienia zaproszonych osób, podczas których przypomniano, że do harmonijnego rozwoju dziecko potrzebuje matki i ojca. Tylko w rodzinie dziecko może utwierdzać swoją tożsamość, m.in. seksualną – powiedział jeden z przemawiających. Zaplanowano również atrakcje dla młodych i całych rodzin.

Protest był związany z wtorkowym głosowaniem nad rezolucją Parlamentu Europejskiego dotyczącą raportu Lunacek.

– Raport będzie głosowany 4 lutego. Dlatego wychodzimy na ulicę, protestujemy i apelujemy do polityków, by wyrzucili te projekty do kosza i zajęli się ważnymi sprawami – powiedział Błażej Marzoch, organizator Protestu w Obronie Dzieci.

W związku z wtorkowym głosowaniem nad raportem Lunacek Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zwraca się do przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim o jego odrzucenie.

Wyrażamy najwyższe zaniepokojenie podejmowaniem kolejny raz przez Parlament Europejski spraw, które nie leżą w jego kompetencji, konfliktują społeczeństwa, uderzają w rodziny i małżeństwa – czytamy w apelu Federacji.

Jak powiedział Prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia Paweł Wosicki, raport jest pierwszym krokiem do przyjęcia dyktatury środowisk homoseksualnych w zakresie polityki społecznej.

Raport rekomenduje państwom, członkom UE, oprócz wprost zdefiniowanych postulatów (jak zrównanie związków homoseksualnych z małżeństwem, czy pozwolenie na adopcję dzieci), opiniowane wszelkiego prawa w danym państwie poprzez te środowiska. Opinia negatywna miałaby daną ustawę dyskwalifikować. Jest to próba wprowadzenia dyktatury wąskiego środowiska homoseksualnego nad całym państwem. Jest to bardzo niebezpieczne – podkreślił Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia poparła zorganizowaną na dziś manifestację w Warszawie. Zachęciła do protestowania przeciwko zapisom raportu.

– Zachęcamy wszystkich, żeby angażowali się w inicjatywy mające na celu obronę europejskich dzieci. Raport Lunacek skupia się bowiem na umożliwieniu środowiskom homoseksualnym i innym (…) panowania nad naszymi dziećmi w sensie wychowania. Prowadzi to do wielu tragedii – zaznaczył Paweł Wosicki.

Protesty w obronie dzieci i przeciwko raportowi zaplanowano na dzisiaj w innych europejskich miastach, m.in. w Madrycie, Paryżu, Brukseli i Rzymie. Organizatorzy protestów przygotowali petycję do europosłów zachęcającą do odrzucenia rezolucji – w całej Europie zebrano 162 tys. podpisów, tym ponad 50 tys. w Polsce.

Każdy z nas może wyrazić swój sprzeciw wobec Raportowi Lunacek podpisując się pod petycja. KLIKNIJ

RIRM

drukuj