Nie będzie śledztwa ws. oczerniania Polaków

Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa ws. poniżania i oczerniania Polski przez niektóre niemieckie media. Opublikowały one kłamliwe artykuły, w  których napisano, że Polacy byli oprawcami w niemieckich obozach zagłady.

Prokuratura opierając się na kodeksie karnym stwierdziła, że materiały straciły moc 30 września 2008 roku. Józef Galiński, członek Rady Naczelnej Stowarzyszenia Związku Polaków w Niemczech „Rodło” (która złożyła zawiadomienie w tej sprawie) powiedział, że polska prokuratura broni przestępców.

–  Prokurator oparł się na kuriozalnym uzasadnieniu, że redakcje które napisały paszkwile na temat narodu polskiego i Polaków, nie miały zamiaru tego zrobić. Polska prokuratura zamiast ścigać oszczerców narodu polskiego, broni ich. Prasa niemiecka realizuje politykę znanego przestępcy niemieckiego, nazisty i generała, który był szefem niemieckiej służby wywiadu – powiedział Józef Galiński.

Wnioskodawcy podkreślają, że pomimo iż niemieckie redakcje wiedziały, że toczą się procesy sądowe przeciwko niektórym mediom niemieckim o podobne oszczerstwa, świadomie opublikowały artykuły szkalujące polski naród.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl