Bojkot niemieckich produktów

Polacy powinni bojkotować niemieckie produkty, w tym usługi bankowe – powiedziała poseł prof. Krystyna Pawłowicz.

Jak wskazuje polityk, byłaby to dotkliwa odpowiedź na antypolskie ataki niemieckich mediów i części polityków. Dotyczą one reform, które przeprowadza rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Szef CDU/CSU w Bundestagu żąda objęcia Polski sankcjami gospodarczymi. Finansowych kar domaga się także szef grupy CDU/CSU w PE. Z kolei szef PE Martin Schulz porównał politykę rządu PiS do działań prezydenta Rosji Władimira Putina.

Polacy powinni wyraźnie przeciwstawić się tego typu atakom. Jedną z form protestu może być właśnie bojkot niemieckich usług i towarów – wskazuje poseł Krystyna Pawłowicz.

Nie należy odrzucać tej formy, ponieważ wystarczy zwyczajne kupowanie produktów w nie-niemieckich sklepach. Wykonywanie „patriotycznych zakupów” – nie w wielkich niemieckich placówkach tylko w małych osiedlowych sklepach u polskich przedsiębiorców. Myślę, że sam gest, symboliczne okazanie swojego niezadowolenia z agresji niemieckiej, na razie werbalnej – mam nadzieję, że na tym się skończy – na Polskę ma duże znaczenie. Świadczy o tym, że popieramy nasz rząd, czujemy się Polakami i nie pozwolimy, aby ktoś upokarzał naszą polskość – akcentuje Krystyna Pawłowicz.

Duża część Polonii mieszkającej w Niemczech odbiera działania niemieckich polityków i mediów, jako próby ataku na demokratycznie wybraną władzę.

List w tej sprawie do kanclerz Angeli Merkel wystosował Związek Polaków w Niemczech i związane z nim środowiska.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl