NFZ nakłada kary na szpitale

NFZ kontroluje szpitale i nakłada kary za liczne błędy w prowadzeniu kolejek i przyjmowaniu pacjentów, a szpitale tłumaczą, że nie nadążają z wprowadzaniem w życie regulacji.

Urzędnicy lubelskiego NFZ-etu wytykają szpitalom, że przyjmują na badania bądź operacje pacjentów spoza listy.

Wiele grzechów wytknął NFZ szpitalom w Małopolsce, np. wielokrotne zapisywanie do poradni endokrynologicznej tych samych osób.

W przyjęciach do specjalisty i na badania nie było także chronologii.

Chorzy zapisujący się później do kolejki dostawali się na leczenie szybciej niż zarejestrowani wcześniej.

Poseł i lekarz Czesław Hoc, wiceszef Sejmowej Komisji Zdrowia, zwraca uwagę, że problemem są rozwiązania systemowe.

– Ten system w ogóle nie działa. Trzeba zlikwidować przyczyny, trzeba mieć koncepcję, trzeba zwiększyć środki, nakłady, a nie podejmować jakieś kosmetyczne działania, które są groźne dla pacjentów i w ogóle dla etosu medycyny. To już nie będzie sztuka, tylko rzemiosło. Tam nie będzie żadnej empatii, żadnych umiejętności w zarządzaniu, tylko odgórny rygor przestrzegania bezdusznych i nieraz absurdalnych przepisów – zaznaczył poseł PiS Czesław Hoc.

Szpitale bronią się przed zarzutami NFZ.

Nieustannie zmieniają się przepisy, które regulują zasady prowadzenia kolejek. My nie nadążamy wprowadzać ich w życie – tłumaczy prezes jednego ze szpitali.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl