fot. PAP

„Nergal” uniewinniony za obrażanie chrześcijan

Sąd Rejonowy w Gdyni uniewinnił zadeklarowanego satanistę Adama Darskiego ps. Nergala, oskarżonego o obrazę uczuć religijnych.

Adam Darski na koncercie w 2007 roku podarł Biblię nazywając ją ”księgą kłamstw”, a Kościół katolicki „największą zbrodnicza sektą”.

Uniewinniający wyrok sędzia Monika Jobska uzasadniała m.in. tym, że oskarżony działał w zamiarze ewentualnym znieważenia uczuć religijnych osób, ale tylko tych obecnych na koncercie, nie zaś pokrzywdzonych występujących w tej sprawie.

Przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i oskarżyciel posiłkowy, Ryszard Nowak – podkreślił że dzisiejsza decyzja sądu jest jego osobistą porażką, po pięcioletnim boju w obronie wartości katolickich. Zaznaczył jednak, że będzie odwoływał się od wyroku do Sądu Okręgowego.

Jestem tą decyzją sądu totalnie zaskoczony, uważam że to jest moja duża porażka, że nie potrafiłem po pięciu latach bojów o Biblię, obronić dobrego imienia Biblii i dobrego imienia Boga. To jest dla mnie bardzo zły dzień. Nie oznacza to jednak, że się poddaje, dlatego że chcę złożyć apelację i odwołać się od tego wyroku do Sądu Okręgowego. (…) Dziwie się, że Sąd uniewinnił Nergala, bo przecież Darskiemu udowodniłem, że popełnił wyrafinowane przestępstwo, że obraził Biblię, pluł na Biblię, obrażał Boga. Mimo tych oczywistych dowodów sąd uniewinnił Nergala i stwierdził, że on miał prawo obrazić Boga i Biblię. To jest skandaliczne zachowanie –zaznaczał Ryszard Nowak.

Gdyński sąd rozpatrywał czyn muzyka po raz drugi. Wnioskował o to sąd Najwyższy, który uznał że przestępstwo obrazy uczuć religijnych popełnia nie tylko ten, kto chce go dokonać, ale także ten, kto ma świadomość, że może do niego dojść.

RIRM/PAP

Oświadczenie wiceprezes Solidarnej Polski, poseł Beaty Kempy

drukuj