fot. flickr.com

Hiszpania: Nawoływanie do palenia żywcem katolickich księży – akcje promowane przez środowiska lewicowe w mediach społecznościowych

Środowiska liberalno-lewicowe stają się coraz bardziej agresywne. W Hiszpanii na Twitterze wprost nawołuje się do mordowania duchownych. Portal społecznościowy w żaden sposób nie reaguje na promocję przemocy.

Przed tygodniem w mediach społecznościowych w Polsce lewicowi działacze nawoływali do podpalania kościołów. Wcześniej dochodziło do zakłócania Mszy św., aktów wandalizmu, profanacji i niszczenia obiektów sakralnych.

Agresywne działania wobec katolików nasilają się także w innych krajach w Europie. W Hiszpanii na Twitterze promowano dziś akcję #FuegoAlClero – czyli spalić kler. Wpisy zachęcały do „spalenia kapłanów żywcem”. Mówiły także, że „jedynym kościołem, który oświeca, jest ten, który płonie”.

To wezwanie do przemocy wobec duchownych Kościoła katolickiego spotkało się z akceptacją administracji portalu. Twitter nie podjął żadnych działań, by powstrzymać promocję przemocy i nawoływania do zabijania duchownych.

 

TV Trwam News

drukuj