fot. youtube.com

[NASZ WYWIAD] Przełożony generalny redemptorystów: Redemptoryści chcą być blisko młodych

My, redemptoryści, chcemy być bardzo bliscy wobec młodych. Jak powiedział Ojciec Święty Franciszek, aby towarzyszyć im, spotykać się z nimi, słuchać ich, aby mogli doświadczać obecności Jezusa, który jest z nami na drodze naszego życia – powiedział w wywiadzie z o. Witoldem Hetnarem CSsR w Panamie o Michael Brehl, przełożony generalny redemptorystów.

O. W. Hetnar CSsR: Obchodzimy dzisiaj podczas Światowych Dni Młodzieży dzień alfonsjański. Co to takiego ów dzień alfonsjański?

O. Michael Brehl: Dzień alfonsjański to okazja, aby spotkać się ze wszystkimi grupami połączonymi z redemptorystami z całego świata. Dlatego zaczęliśmy organizować w Madrycie w 2011 r. specjalny dzień dla współbraci misjonarzy redemptorystów i dla młodych, którzy przybyli wraz z nimi. I po raz czwarty zorganizowaliśmy coś takiego tutaj. Ostatni raz takie spotkanie miało miejsce w Krakowie.

O. W. Hetnar CSsR: Czy wiadomo ilu jest młodych, którzy dzisiaj tu przybyli?

O. Michael Brehl: Powiedziano mi, że na Mszy św. było tu dzisiaj ponad 1200 osób.

O. W. Hetnar CSsR: Z ilu mniej więcej krajów oni przybyli?

O. Michael Brehl: Nie wiem z ilu są krajów. Ale z Azji są z Singapuru, z Filipin, z Tajlandii, z Indii, ze Stanów Zjednoczonych, z Kanady. Są z niemal wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej, są z Polski. W przybliżeniu mamy co najmniej 30 krajów.

O. W. Hetnar CSsR: Co jest takiego w alfonsjańskiej duchowości najcenniejszego dla współczesnej młodzieży?

O. Michael Brehl: Sądzę, że jest tym duchowość poszukiwania bliskości Boga, który jest tak bliski każdemu z nas. Jest to naprawdę dar dla współczesnych młodych – aby czuli się kochanymi przez Boga, aby stanowili i budowali wspólnotę. I my, redemptoryści, chcemy być bardzo bliscy wobec młodych. Jak powiedział Ojciec Święty Franciszek, aby towarzyszyć im, spotykać się z nimi, słuchać ich, aby mogli doświadczać obecności Jezusa, który jest z nami na drodze naszego życia. Uważam, że to właśnie jest szczególnym darem, jaki niesie nasza duchowość. Jest ona popularna, prosta i oznacza bliskość wobec ludzi.

O. W. Hetnar CSsR: Ojcze generale, bardzo dziękuję za te słowa i życzę Ojcu wiele sił, zarówno na czas trwania tego spotkania jak i na kolejne dni.

O. Michael Brehl: Ja również bardzo dziękuję.

RIRM

drukuj