fot. Nasz Dziennik

„Nasz Dziennik”: Władze stolicy sfinansowały publikację, która ma indoktrynować młodzież i wmawiać jej, że zalewa nas fala faszyzmu

Władze Warszawy sfinansowały publikację – która jak alarmuje „Nasz Dziennik” – ma indoktrynować młodzież, wmawiać jej, że Polskę zalewa fala faszyzmu. Mowa o książce pt. „Szkoła wobec faszyzmu”. Zredagowały ją lewicowe aktywistki m.in. Kazimiera Szczuka i Magdalena Gawin. Zdaniem autorek, Polska jest szczególnie zagrożona faszystowską ideologią, za której przejaw uznały na przykład manifestacje patriotyczne.

– Cała sytuacja z młodymi ludźmi kompletnie wymknęła się spod kontroli. To, co pokazują młodzi ludzie jest pewnym następstwem wielu działań i kroków czynionych przez Lewicę, bez napotkania przeciwwagi ze strony Prawicy – wyjaśniła Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty.

Ta publikacja to dopiero początek szerokiej akcji indoktrynacji w warszawskich szkołach. Miasto – jak napisał „Nasz Dziennik” – zapowiada całą serię pt. „Szkoła – idee – praktyka”.

To kolejny dowód konsekwentnie realizowanego przez Lewicę planu zawłaszczania przestrzeni publicznej – wskazała w rozmowie z Redakcja Informacyjną Radia Maryja Barbara Nowak. Jak oceniła małopolska kurator oświaty: „Tę wojnę cywilizacyjną na razie przegrywa Prawica”. Dlatego potrzebna jest mobilizacja prawicowych środowisk, podjęcie działania m.in. w obszarze kultury.

– Jest to kwestia docierania do młodych ludzi przez szeroki krąg kultury, czyli przez muzykę, gry komputerowe i całą masę filmów. Niestety, jest to odpuszczona przez Prawicę przestrzeń, którą zawładnęła Lewica – oceniła kurator.

Barbara Nowak stwierdziła również, że „artyści lewicowi dostają pieniądze, są promowani, natomiast prawicowi artyści nie mają możliwości przebicia”.

– Ja nie pamiętam żadnego filmu, który byłby o czymś, co jest związane z wartościami. Natomiast każdy film puszczony, nawet w publicznej telewizji, zawiera elementy lewicowe – dodaje małopolska kurator oświaty.

Oburzenia publikacją lewicowych działaczek wspieranych przez władze Warszawy nie kryje też m.in. Agnieszka Jackowska pedagog, członek Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Więcej na ten temat można przeczytać w „Naszym Dzienniku” [zobacz].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl