Naprawić system walki z cukrzycą

Pacjenci umierają, bo nie stać ich na leki i paski do gleukometrów – alarmuje jeden z dzienników.

Diabetolodzy chcą pilnego rozpoczęcia prac w resorcie Edukacji Narodowej nad kompleksowym programem edukacji prozdrowotnej dzieci i młodzieży – mówi prof. Leszek Czupryniak, diabetolog i prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

– Działania edukacyjne powinny zmierzać do tego, aby dzieci już od najmłodszych lat uczyć dokonywania wyborów właściwych jeśli chodzi o żywienie, czyli aby nie kupowały one rzeczy, które są słodkie i wysokokaloryczne, tylko koncentrowały się na tym, co jest zdrowe. To powinni robić rodzice i często tak robią, ale często ta pomoc jest niewystarczająca. Tutaj na ratunek powinny iść szkoły, ministerstwo, sklepiki szkolne, cała infrastruktura. To jest dość ambitny plan, ale w niektórych krajach takie rzeczy się udały – mówi prof. Leszek Czupryniak.

Diabetolodzy domagają się także wyższego opodatkowania „niezdrowych” produktów żywnościowych.

Przypomnijmy, że Polskie Towarzystwo Diabetologiczne cały czas zbiera podpisy pod Narodowym Programem Przeciwdziałania Cukrzycy i jej Powikłaniom.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl