fot. PAP

Bezpłatne porady, konsultacje i badania onkologiczne

20 placówek w kraju udziela dziś bezpłatnych porad, konsultacji i badań onkologicznych. Po raz 15 przeprowadzana jest akcja „Dzień Drzwi Otwartych” z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, który obchodziliśmy w tym tygodniu.

Wszystkie chętne osoby będą mogły skorzystać z konsultacji specjalistów, takich badań jak: mammografia, cytologia oraz zapisać się na kolonoskopię.

Im wcześniej postawiona zostanie diagnoza tym większe są możliwości leczenia. Dlatego warto skorzystać z badania – mówi dr Beata Winkler z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Kiedy pacjent dowiaduje się, że ma nowotwór jest to zaskoczenie dla niego samego i jego najbliższych. Nie wyobrażam sobie, aby lekarz onkolog nie był pełen empatii dla pacjenta, nie wszedł w jego położenie, zrozumienie, umiał mu pomóc. Czasami wystarczy zwykła, prosta rozmowa. Czasami to co nas łączy, a więc wspólna wiara czy korzenie z jakich wyrośliśmy powoduje, że pacjent czuje się bezpieczniejszy i łatwiej podchodzi do ciężkiego leczenia. Wiemy, że leczenie onkologiczne jest ciężkie oraz długotrwałe – tłumaczy dr Beata Winkler.

Z konsultacji będą mogły skorzystać osoby m.in. w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu czy Zielonej Górze. Wykaz otwartych placówek onkologicznych znajduje się na stronie internetowej Polskiej Unii Onkologii www.puo.pl

RIRM

drukuj