Najbliższa niedziela z zakazem handlu

Jutro kolejna niedziela z zakazem handlu. Jednak nie wszyscy sprzedawcy przestrzegają nowych przepisów. Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła już kilkanaście tysięcy kontroli.

Ograniczenie handlu w niedziele obowiązuje od 1 marca tego roku. W ubiegłym miesiącu Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła łącznie 12 tys. kontroli placówek handlowych. 5 tys. z nich funkcjonowało normalnie. Jest to możliwe, o ile za ladą stanie właściciel sklepu. Wbrew ustawie sprzedaż w niehandlowe niedziele prowadziło 147 placówek. Jedna trzecia interwencji zakończyła się mandatem, prawie tyle samo trafiło także do sądu wniosków o ukaranie. Pozostali sprzedawcy otrzymali upomnienie.

W tym miesiącu handlowa niedziela wypada za tydzień – 29 kwietnia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl