fot. twitter.com/mblaszczak

Nagrody dla żołnierzy, którzy pomagali kierowcom oczekującym na wyjazd z Wlk. Brytanii

Żołnierze, którzy przeprowadzali testy na obecność koronawirusa u kierowców czekających na wyjazd z Wielkiej Brytanii zostali wyróżnieni nagrodami pieniężnymi – poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

W niedzielę wieczorem 30-osobowa grupa żołnierzy wróciła z Wielkiej Brytanii do Polski. Od piątku żołnierze z 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz  Wojsk Lądowych i Specjalnych działali m.in. w porcie w Dover, na autostradzie dojazdowej do Eurotunelu i na lotnisku w Manston.

Ze względu na nową, bardziej zaraźliwą mutację koronawirusa, Francja zezwoliła na wjazd z Wielkiej Brytanii tylko tym, którzy przedstawią negatywny wynik testu na COVID-19. Na granicy utknęli kierowcy tysięcy ciężarówek. Wśród nich spora grupa Polaków. Zadaniem wojska było rozładowanie korków i pomoc w powrocie do kraju rodakom. Żołnierze przeprowadzali testy na obecność koronawirusa.

Za swoje zaangażowanie zostali docenieni przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

„Kolejny raz żołnierze udowodnili, że można na nich liczyć. Zawsze niosą pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna. Dziękuję za taką postawę. Wszystkich żołnierzy, którzy brali udział w #OperacjaZumbach podczas Świąt Bożego Narodzenia, wyróżniłem nagrodami pieniężnymi” – wskazał na Twitterze min. Mariusz Błaszczak, szef resortu obrony.

Operacja wsparcia kierowców na Wyspach Brytyjskich przebiegała pod kryptonimem „Zumbach” – na pamiątkę Jana Zumbacha, legendarnego pilota Dywizjonu 303.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl