fot. PAP/Tomasz Wiktor

Nagroda Polonijnego Forum Ekonomicznego dla ks. abp. M. Mokrzyckiego

Ksiądz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, został laureatem nagrody Polonijnego Forum Ekonomicznego. W poprzednim roku nagroda Polonijnego Forum Ekonomicznego trafiła do Polaków mieszkających na Białorusi.

Od pierwszych dni wojny na Ukrainie ks. abp Mieczysław Mokrzycki koordynuje pomoc, która trafia na Ukrainę z całego świata. Za ten trud i pracę został wyróżniony. Nagrodę Polonijnego Forum Ekonomicznego metropolicie lwowskiemu wręczył Jan Dziedziczak, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą. Metropolita lwowski podkreślał, że 24 lutego 2022 roku zostaliśmy wystawieni na próbę, ale zdaliśmy egzamin z ewangelicznej solidarności.

– Polska zasługuję na Nagrodę Nobla, bo pokazała swoje chrześcijaństwo i swoje człowieczeństwo. Bardzo serdecznie pragnę podziękować, jako przedstawiciel Kościoła powszechnego, też Kościoła katolickiego na Ukrainie przede wszystkim wyrazić wdzięczność Kościołowi w Polsce za te żarliwe modlitwy wznoszone każdego dnia za Ukrainę, za pokój na Ukrainie – mówił ks. abp Mieczysław Mokrzycki.

W poprzednim roku nagroda Polonijnego Forum Ekonomicznego trafiła do Polaków mieszkających na Białorusi.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl