Nabożeństwo i Msza święta w intencji rodzin i obrony życia poczętego w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu

W czwartek, 5 maja 2022 roku, o godzinie 17.00 w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu sprawowana będzie Msza święta oraz nabożeństwa w intencji rodzin i obrony życia poczętego. Wydarzenie transmitowane będzie przez Radio Maryja oraz Telewizję Trwam, a także Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej.  

5 maja 2022 roku w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu sprawowana będzie Msza święta i nabożeństwo w intencji rodzin i obrony życia poczętego. Pierwszoczwartkowe spotkanie modlitewne zatytułowane: „W rodzinie bije źródło powołania” rozpocznie się powitaniem przez ks. prałata dr. Jacka Plotę, kustosza Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa, zgromadzonych wiernych. Następnie w kaplicy Świętego Józefa rozpocznie się nabożeństwo w intencji małżeństw, rodzin i obrony życia. [czytaj więcej]

Na godzinę 17.30 zaplanowana jest konferencja zatytułowana: „Rodzina miejscem odkrywania powołania”. Rozmowę poprowadzi ks. Mateusz Puchała, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizji Internetowej „Dom Józefa”. W konferencji udział wezmą ks. Przemysław Tyblewski, prefekt etapu propedeutycznego w Kaliszu, a także diakon Patyk Ławrynowicz oraz klerycy etapu propedeutycznego.

Eucharystia, której przewodniczyć będzie ks. bp Rafał Makowski, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej, przewodniczący Rady ds. Dialogu Religijnego, przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem, rozpocznie się o godzinie 18.00. Przed błogosławieństwem odmówiony zostanie Akt Zawierzenia dzieła obrony życia oraz małżeństw i rodzin opiece Świętego Józefa.

Wydarzenie transmitowane będzie przez Radio Maryja, Telewizję Trwam oraz Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl