fot. flickr.com

Na Ukrainie mężczyzna został skazany na 3 lata więzienia za propagandę wojny

Mieszkaniec Mariupola na wschodzie Ukrainy został skazany na trzy lata pozbawienia wolności za propagandę wojny w internecie – podała dzisiaj  prokuratura.

Według prokuratury skazany 51-letni mieszkaniec Mariupola od 2018 do 2020 roku udostępniał i publikował na swojej stronie w rosyjskim serwisie społecznościowym Odnokłassniki (zakazanym na Ukrainie) informacje zamieszczane przez jedną ze stron.

Mężczyzna kopiował – a zarazem w ten sposób rozpowszechniał – treści z wezwaniem do rozpoczęcia wojny i celowych działań w celu zmian granic Ukrainy – czytamy w komunikacie donieckiej prokuratury obwodowej.

Został skazany na trzy lata pozbawienia wolności za propagandę wojny i naruszenie terytorialnej integralności Ukrainy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl