Na Izrael spadły rakiety wystrzelone ze Strefy Gazy

Dwie rakiety wystrzelone ze Strefy Gazy spadły w piątek rano na Izrael, na kilka godzin przed wygaśnięciem ogłoszonego we wtorek zawieszenia broni.

Jak poinformowała izraelska armia, pociski spadły na otwartą przestrzeń w południowej części kraju i nie spowodowały żadnych ofiar. Nikt nie przyznał się do ataku.

Według AP wystrzelenie rakiet po raz kolejny grozi eskalacją trwających od miesiąca walk, w których życie straciło 1900 Palestyńczyków i 67 Izraelczyków.

W Kairze z pomocą mediatorów odbywają się izraelsko-palestyńskie negocjacje, mające na celu ogłoszenie dłuższego zawieszenia broni.

Rządzący w Strefie Gazy radykalny ruch Hamas warunkuje wstrzymanie ognia zdjęciem blokady z rejonu, w tym otwarcie portu w Gazie. Izrael podkreśla, że najpierw muszą rozbroić się wszystkie bojówki.

Żadna ze stron nie zgadza się na warunki drugiej.

PAP 

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl