fot. twitter.com

Na drogach trwa akcja „Bezpieczny weekend”

Dobra pogoda i dużo wolnego czasu zachęcają do podróży samochodami. W związku ze wzmożonym ruchem drogowym policja od kilku dni prowadzi działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny weekend”. Mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach w okresie wolnych, pierwszych dni maja.

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend” rozpoczęła się 27 kwietnia i potrwa aż do 6 maja.

– Przez wszystkie te dni aż do niedzieli 6 maja będą trwały policyjne działania. Będzie można spotkać się ze zwiększoną liczbą kontroli policyjnych, większą ilością patroli ruchu drogowego, tak aby na tych wszystkich drogach dojazdowych do miejscowości jak i w samych miejscowościach było bezpieczniej na drogach – tłumaczy podkom. Joanna Skrent z komendy wojewódzkiej policji w Gdańsku.

Przez kilka pierwszych dni trwania akcji w samym tylko województwie pomorskim doszło do 15 wypadków drogowych. W ich wyniku ranne są 24 osoby. Powody tych zdarzeń są różne.

– Od kilku lat główną przyczyną zdarzeń drogowych, zarówno tych lżejszych,  jak i ze skutkami tragicznymi jest nadmierna prędkość, a tak naprawdę prędkość niedostosowana do warunków jazdy, ale również w przypadku wypadku z udziałem pieszych jest to nieustąpienie pieszemu pierwszeństwa na przejściu – tłumaczy podkom. Joanna Skrent.

W tych dniach policjanci będą w szczególny sposób zwracali uwagę na pomiary prędkości, trzeźwości, a także bezpieczeństwo jazdy pasażerów i dzieci znajdujących się w pojazdach.

TV Trwam News/RIRM

drukuj