Muzeum Żołnierzy Wyklętych pod patronatem prezydenta RP?

Władze Ostrołęki zwrócą się do prezydenta Andrzeja Dudy o objęcie honorowym patronatem budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Wniosek o wsparcie inwestycji chcą złożyć do końca sierpnia – informuje „Nasz Dziennik”.

Miasto ma już gotową dokumentację projektową na utworzenie tej placówki. Koszt całej inwestycji szacowny jest na około 30 mln zł. Taka kwota przekracza jednak możliwości Ostrołęki.

Janusz Kotowski, prezydent Ostrołęki, poinformował, że władze przygotowują formalny wniosek do prezydenta o wsparcie i objęcie patronatu nad budową.

– Pan Andrzej Duda jest naszym naturalnym – przepraszam za to sformułowanie – adresem. Prezydent – wielokrotnie podkreślam – bardzo jasno pokazał, co jest ważne, także w obszarze patriotyzmu. Dlatego przygotowujemy wniosek. Mamy niejednokrotną życzliwą reakcję ze strony środowiska pana prezydenta, że to wsparcie będzie. Ale oczywiście, jako do głowy państwa, chcemy wystąpić w sposób oficjalny z wielką prośbą o wsparcie tego projektu – powiedział prezydent Ostrołęki.

Budynek, w którym ma powstać Muzeum Żołnierzy Wyklętych to gmach dawnego więzienia, w którym komuniści przetrzymywali i rozstrzeliwali żołnierzy Armii Krajowej i Zrzeszenia „Wolności i Niezawisłości”.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl