fot. 200na200.pl

Sztafeta 200na200 dla św. Jana Bosko

W dniach 19-20 sierpnia odbędzie się pierwszy bieg sztafetowy z okazji obchodów 200-lecia urodzin św. Jana Bosko. Organizatorem imprezy jest Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży i Inspektoria Towarzystwa Salezjańskiego pw. św. Wojciecha w Pile.

Sztafeta wybiegnie ok. godz 22.30 ze Szczecina w środę, a zakończy się następnego dnia około 18.30 przy scenie Boskiego Festiwalu w Trzcińcu. W imprezie biorą udział 4 drużyny, które stanowią trzon każdej zmiany. W każdej z drużyn liderami są księża salezjanie; ks. Adam Kierszka, ks. Dariusz Łokietek, ks. Piotr Pączkowski i ks. Paweł Wątor.

Oprócz drużyn, które będą tworzyły trzon sztafety, w biegu może wziąć udział każdy. Do biegu można dołączyć się w miejscu przekazywania symbolicznej pałeczki sztafetowej. Minimalny dystans, który czeka takiego uczestnika to około 10 km – jedna zmiana sztafety.

– To doskonały sposób, by wystartować w jedynym takim biegu w historii oraz uczcić ten ogromny Jubileusz – informuje koordynator projektu Zbigniew Klipow.

Sztafeta rozpocznie się o godzinie 21.00 Mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Jana Bosko w Szczecinie przy ul. Witkiewicza.

Regulamin, trasę oraz wszystkie informacje dotyczące sztafety można znaleźć na stronie internetowej www.200na200.pl, a także na facebookowym profilu imprezy.

Patronat medialny nad biegiem objęło między innymi Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj