MSZ: Szymon Szynkowski vel Sęk nowym wiceministrem spraw zagranicznych

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Szymon Szynkowski vel Sęk został powołany w piątek na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych – poinformowało MSZ.

Szymon Szynkowski vel Sęk zastąpi Marka Magierowskiego, który ma zostać ambasadorem RP w Izraelu. Nie wiadomo jeszcze, za co będzie odpowiadał w resorcie dyplomacji.

Marek Magierowski był podsekretarzem stanu w MSZ od maja ub.r. odpowiadał w resorcie m.in. za politykę amerykańską, azjatycką i bliskowschodnią oraz dyplomację ekonomiczną. Wcześniej, w latach 2015-2017, pracował w Kancelarii Prezydenta RP, m.in. jako dyrektor biura prasowego oraz ekspert ds. dyplomacji publicznej.

Szymon Szynkowski vel Sęk urodził się 24 listopada 1982 r. w Poznaniu. Ukończył stosunki międzynarodowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W latach 2006-2015 był radnym Poznania. W 2015 r. wystartował z list PiS w wyborach parlamentarnych w okręgu poznańskim uzyskując mandat posła. W Sejmie zasiada m.in w komisji ds. Unii Europejskiej. Jest też przewodniczącym polsko-niemieckiej grupy parlamentarnej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl