twitter.com/MSZ_RP

MSZ: minister Z. Rau odebrał od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju

Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau odebrał w poniedziałek z rąk harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Dziękujemy harcerzom za podtrzymywanie tej pięknej tradycji – napisał resort spraw zagranicznych.

„Już kolejny raz gmach MSZ rozświetliło Betlejemskie Światło Pokoju. Symboliczny lampion z płomieniem prosto z Groty Narodzenia Pańskiego minister Zbigniew Rau odebrał dziś z rąk harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego. Dziękujemy harcerzom za podtrzymywanie tej pięknej tradycji” – napisał MSZ na Twitterze.

https://twitter.com/MSZ_RP/status/1472954315128061952

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem radości, braterstwa, pokoju i wspólnoty. Jego idea narodziła się w Austrii w 1986 r. – wtedy światełko przywieziono z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem dla tamtejszych niewidomych dzieci. Dwa lata później austriaccy skauci po raz pierwszy pojechali po ogień do Betlejem, aby przekazać go skautom z całej Europy.

Polscy harcerze Betlejemskie Światło Pokoju odbierają od 1991 roku od słowackich kolegów; płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem trafia na wigilijne stoły w Polsce oraz do kościołów, urzędów i szpitali.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl