W Bieszczadach kolejny upalny dzień; możliwe burze

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim zapowiada się kolejny upalny dzień. „Popołudniu i wieczorem mogą wystąpić burze” – powiedział dziś PAP ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Łukasz Derwich.

Rano m.in. w Ustrzykach Górnych termometry pokazywały już 16 stopni Celsjusza.

„Wszędzie jest słonecznie i bezwietrznie. Są bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej” – poinformował Łukasz Derwich.

Przypomniał, że wybierający się w góry powinni pamiętać o rosnącej w ciągu dnia temperaturze.

„Nie wolno zapominać o właściwym nakryciu głowy i odpowiedniej ilości napojów” – zaznaczył ratownik dyżurny.

W piątek po południu i wieczorem możliwe są burze – nawet z gradem. „W ich trakcie należy unikać otwartych przestrzeni. W żadnym przypadku nie chronić się pod pojedynczymi drzewami oraz nie zostawać na graniach” – podkreślił Derwich.

Jak dodał, wędrujący po górach już „po pierwszych symptomach zapowiadających zmianę pogody powinni schodzić w bezpieczne miejsce”.

Od kilku dni w Bieszczadach jest spory ruch turystyczny. Ostatniej doby ratownicy górscy GOPR interweniowali trzy razy.

„Poszkodowani doznali urazów kończyn podczas wędrówek górskich” – powiedział Łukasz Derwich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl